Az egyik, kiküldetési rendelvény iránt érdeklődő cég ügyvezetőjével beszéltem telefonon, aki a kollégáinak adta ki az útnyilvántartó programunk tesztelését.
Habár a kollégák minket már többször hívtak kérdésekkel és CRM rendszerünk szerint semmi kifogásuk nem volt a programmal kapcsolatban, a főnöknek viszont azt mondták – aki persze még a programunkat sem látta (vezetői hiba) -, hogy Ők inkább maradnak a “jól bevált” nyomtatvány kitöltése mellett, úgy, hogy havi átlagosan 1500 km-t mennek autónként!
Az egyes kifogásokból számomra az derült ki, hogy nem igazán azokra a kollégákra volt bízva a tesztelés akik elég motiváltak lennének a kérdésben – így szoktak akár milliós megtérülések elveszni egy cégben – mert a kollégák lusták a váltáshoz, és inkább nem javasolják a bevezetendő dolgot a cégben, csak nehogy kiessenek a komfortzónájukból…!
Közben véletlenül még az is kiderült, hogy az Általuk használt kiküldetési rendelvény nyomtatványban még az utazás ideje és az utazás célja sincs vezetve – mekkora öngól!
Úgy tűnik, hogy ma már a nyomtatványokban sem lehet bízni – elvileg pedig joggal gondolná az ember, hogy azt elfogadja a NAV, viszont feketén-fehéren le van írva a törvényben, hogy kiküldetési rendelvényhez KELL mindig ez a kettő (programunkban is megkerülhetetlenül vezetendő elemek) és bizony ha a formai követelményeknek sem felel meg az évek óta vezetett kiküldetésijük – és akkor még a tartalmat nem is vizsgáltuk – akkor bizony nagy cumi van…!
Felhívtam cégvezetőtársam figyelmét, hogy figyeljen oda az ilyen dolgokra, mert egy kiküldetési rendelvénynek nem az az értékes végterméke, hogy van valami a fiókban, hanem az, hogy át is megy egy NAV ellenőrzésen, de az Övé kapásból bukta, és akkor na, ki fog fizetni?
Hát Ő, a cégvezető!
A munkatársak már rég nem is lesznek a cégnél – mossák kezeiket – az ügyvezető meg majd perkál… jó, nem?
Konklúzió: a cégvezető azért cégvezető, hogy képviselje a cég érdekeit – ami sokszor szembe fog menni a munkatársak rövidtávú érdekeivel.
A sztori itt még nem ér véget, merthogy a magánszemély csak szabályos kiküldetési rendelvénnyel ússza meg a havi cégautóadót – itt a munkavállaló – tehát nem elég, hogy a cég(vezető) fizet a szabálytalan kiküldetési rendelvény miatt, de a munkavállalónak is be kell fizetnie visszamenőlegesen (+ büntetés) a cégautóadókat!
Nos, kedves-kényelmes magánautós munkatársak!
Még mindig úgy gondoljátok, hogy megéri komfortzónán belül maradni?